Un român, tâlhar în Italia. Femei în vârstă, agresate cu o violență ieșită din comun
Poliția din Milano a reușit să aresteze un cetățean român, de 30 de ani, care jefuia bătrânele în Italia. Sub pretextul că cerșea bani de foame, aborda femeile mai în vârstă în holul clădirilor, în zona liftului, după care, fără avertisment, le agresa dându-le pumni în zona feței și le fura bunuri: bani, bijuterii, ceasuri.
Din investigațiile poliției, acesta a agresat cel puțin 4 femei cu vârste cuprinse între 75 și 90 de ani, în perioada mai – august 2016 în via Piero Strozzi, via Angelo Brofferio, via Tommaso Gulli și via Piero Martinetti.
În urma atacurilor violente, femeile au avut nevoie de spitalizare și îngrijiri medicale cuprinse între 7 și 15 zile, ca să nu mai discutăm de faptul că evenimentul le-a pricinuit o stare de șoc profund.
Agresorul, (conform presei italiene a fost identificat cu numele Drinel (sic) Ilie), este recidivist. În 2012 a mai fost arestat tot pentru tâlhărirea unor persoane în vârstă în via Mario Morgantini. A recunoscut 3 din cele 4 tâlhării raportate la poliție.
Ca în majoritatea cazurilor în care în infracțiunile din Italia sunt implicați cetățeni români, pe rețelele de socializare a apărut un nou val de revoltă la adresa românilor care locuiesc în peninsulă și noi tentative ale românilor de a clarifica diferența între români și rromi. Un exemplu în acest sens găsiți aici.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
DRINEL ! BAiat de Baiat NU a dorit sa Urmeze EX lui Marius Ungureanu si sa se cazeze la BUngalow si cu masa plus scofeturi Moca de la Italieni , Antilopu ,, interlopu ,, pesemne NU a fost ,, Afectat ,,de miscarile Tectonice , Ei UITe de Aia cei din TALIA ,Unii cand au Prilejul Si Oportunitatea mai apeleaza la Trancan , aplica Pedeapsa Ca n Padurea KATYN ,, ORICUM DRINEL daca se Cupla cu VASILICA cealalta ,, POAMA ,, iesea un Duo BONNIE Si CLYDE de RO ,
Individul din imagine nu pare a fi roman, probabil poza e facuta noaptea.
Se duc la munca in strainatate!!?? La noi ce sa mai fure ….scuze, adică să munceasca.
Mă fraților sunt foarte mulți comentatori care nu stiu sa scrie românește. Sunt foarte curios care e media de vârstă.
Oameni de astea NE fac de cacat peste tot Mam saturat de ei
Buna seara,
Din pacate asa suntem catalogati, din partea mea merita scaunul electric,denigrand Romania si populatia ei!!!!!
A anspaimantat pe toata lumea cu cruzimea lui de ce nu se spune ca este rom
Italian…din regiunea de sud..Cocalaria!
mie nu mi se pare roman
Asta din imagine e roman?
A room nu roman
Un nemernic så stea acolo unde meritå.
CAM …BRUNET !!!
SI in Romania femeile in varsta ,singure ,sunt agresate , chiar si in casele lor de catre vecini prin diferite modalitati. Si nu sunt tigani ci sunt cei care au fost prin IOROPA si cred ca li se cuvine totul. De la casa scarilor ,spatiul verde ,parcarea , muzica la maximum etc
Nu-i roman.
NU CRED CA E ROMAN DAR TREBUIE SA FIM SINCERI MAI AVEM SI NOI SPECIMENTE DEASTEA CARE NU NE FAC CINSTE
E norvegian oameni buni 🙂
romm !!! :)….
Exact .
Se vede din avion ca NU-i Roman .
Nu am cuvinte pentru acesti „paraziti” care traiesc din suferinta altora…..Legile sunt prea blande.
A stat cam mult la soare sau la uitat mama sa pe plaja cand era mic ? Daca la soare a stat destul acum e timpul sa stea si la racoare multa vreme pentru faptele sale .Acesti nemernici ne-au facut de ras peste tot .
Ăsta e un Român uitat de mă-sa pe plajă când l-a născut !!!!
„Romanul”este e din ăia cu gingiile vinete si ochii galbeni..
este cam inchis la culoare. de ce nu-i spuneti pe nume . este bine sa fie specificat pebuletin si
Are toate semnalmentele de rrom (ân)!
asta i suedez ..i….
Trebuie pedepse maxime… eu am fost atacata an Roma pe 30 mai 2014, erau doi pe motociclta an plina zi cu oameni copiii vizavi de un parc au intrat pe trotuar sa ma antrebe de o adrsa… au vazut ca numi poate smulge geanta mi au pus mana an gat mi au rupt lantisoarele care nu se vedeu… am ramas marcata, nici astazi nu suport zgomotul motocicletei !!!
„an” – Perioadă de timp care corespunde unei revoluții a Pământului în jurul Soarelui și care cuprinde 12 luni.
Italieni il vor trimite in tara…aici va fi condamnat la 4…5ani va fi cuminte in puscarie si dupa bunul obicei a justitiei Romane dupa 1…2 ani va fi liber si va continua sa faca ce stie cel mai bine…sa se apuce de cea ce a facut….in puscarie s a mai specializat….
Un rrom ( arhaic tigan) cu cetatenie romana . Aveti curajul sa spuneti lucrurilor pe nume.
Acesti indivizi a facut ROMANIA de ras sper sa se gaseasca o solutie .SA FIE INCHISI SI CHINUITI CUM FAC EI ORI SA FIE DUSI LA BUG
Nu mai denigrati romanii,acest individ nu este roman,sa avem demnitate in noi,suntem un popor inteligent si harnic,poate fi vb de o manipulare murdara la adresa poporului roman!
Din pacate asa suntem catalogati ! Dar nici cu italienii nu mi – e rusine!
Brava, cand fac italienii asa ceva nu mai fac atât de mult caz!
Oricum merita de băgat la pușcărie si aruncată cheia
E roman și asta e o ștampila rușinoasa ptr noi toți. Eu mam referit la ce face,.
Inchidetil
Are asta mutra de roman?
Justiția italiana să-și facă datoria.
Asta-i roman ?
Ala nu e roman
Un român căruia nu-i place munca este învățat să fure de mic copil
„Sub pretextul că cerșea bani de foame”
Dar nu-i slabutz deloc mititelul Drinel, dragul de el.
Viteaz micutz , cum opereaza el haiduceste ca’n Texas .
Asta-i roman?Nu vezi ca e indian domiciliat in Romania.