Programul evenimentelor sportive in perioada 09.11-17.11.2016
Programul evenimentelor sportive in perioada 09.11-17.11.2016.
FUTSAL, Liga U19, Etapa 3
Miercuri, 09.11.2016, ora 18:00 – Sala Polivalenta (mica) Piatra Neamt
Futsal Ceahlaul Piatra Neamt – CSM Politehnica Iasi.
Handbal Junioare II – Turneul 1 de sala
10-13 noiembrie 2016 – Sala CN “Stefan cel Mare” Targu Neamt
Participa echipele: LPS Iasi, LPS Roman, HC Buhusi, LPS Vaslui, LPS Piatra Neamt,
LPS Suceava, CSS Bacau.
RUGBY
Simbata, 12.11.2016, ORA 11:00 – Stadionul Cetatea Tirgu Neamt
Campionatul National de Rugby 7 – Regiunea Moldova Nord, Etapa 3 – Junioare U14
CUPA VENUS 25
Participa echipele: Venus Rifil Piatra Neamt, CS Pilierul Prisacani (IS), Scoala
Gimaziala Ipotesti (SV), Scoala Gimnaziala Garbesti (IS), Liceul “Petru Rares”
Vetrisoaia (VS)
FOTBAL, LIGA 3, Seria 1, Etapa 11
Simbata, 12.11.2016 (la Risnov)
ACS Olimpic Cetate Risnov – CSM Roman
VOLEI Feminin, Divizia A1, Etapa 7
Simbata, 12.11.2016 (la Bacau, ora 17:00)
Stiinta Bacau – Unic-LPS Piatra Neamt
VOLEI Masculin, Divizia A1, Etapa 7
Simbata, 12.11.2016 (la Caransebes)
CS Volei Caransebes – VCM-LPS Piatra Neamt
HANDBAL Masculin, Divizia A, Seria A, Etapa 6
Simbata, 12.11.2016 (la Ploiesti)
CSM Ploiesti – LPS Piatra Neamt
HANDBAL Feminin, Liga Nationala, Etapa 10
Duminica, 13.11.2016 (la Deva)
CSM Cetate Deva – CSM Roman
HANDBAL Feminin, Divizia A, Seria A, Etapa 6
Duminica, 13.11.2016 (la Plopeni)
HC Activ Plopeni – HCF Piatra Neamt
FOTBAL Feminin, Liga 2, Etapa 7
Duminica, 13.11.2016 (la Baia Mare)
AS Independenta II Baia Mare – Vulpitele Galbene Roman
VOLEI Feminin, Cupa Romaniei, Sferturi de finala, Mansa tur
Marti, 15.11.2016 (la Tirgoviste)
CSM Tirgoviste – Unic-LPS Piatra Neamt
VOLEI Feminin, Cupa Romaniei, Sferturi de finala, Mansa retur
Miercuri, 16.11.2016 (la Tirgoviste)
CSM Tirgoviste – Unic-LPS Piatra Neamt
HANDBAL Feminin, Liga Nationala, Etapa 11
Joi, 17.11.2016 – ORA 17:00 – Sala Polivalenta Roman
CSM Roman – HCM Rimnicu Vilcea.
Pentru cei care doresc sa vada meciuri de juniori va rugam accesati link-urile de
mai jos pentru a gasi partidele programate pe zile si ore conform celor stabilite de
federatiile de specialitate.
HANDBAL
Juniori 1, etapa 7: http://www.frh.ro/clasament-j.php?id=233
Junioare 2, Turneu de sala 1: http://www.frh.ro/clasament-j.php?id=261
Juniori 3, Turneu de sala 1: http://www.frh.ro/clasament-j.php?id=247
FOTBAL
Liga Elitelor U19, etapa 12 http://frfotbal.ro/index.php?
competition_id=77&season=0&serie_id=1285&etapa_id=14259
Juniori A, etapa 17 http://frfotbal.ro/index.php?
competition_id=9&season=0&serie_id=1293&etapa_id=14346
Juniori B, Etapa 17:
http://frfotbal.ro/index.php?
competition_id=11&season=0&serie_id=1302&etapa_id=14828
Campionatele judetene de fotbal (Liga 4, Liga 5, juniori):
http://www.frf-ajf.ro/neamt.
VOLEI
Cadeti, Etapa 4
http://www.frvolei.ro/pagini/3_campionat/2016_2017/C/CM/CM_A.htm
Cadete, Etapa 4
http://www.frvolei.ro/pagini/3_campionat/2016_2017/C/CF/CF_A.htm.