Două incendii stinse de pompieri, ieri, în județul Neamț
Luni, 07.11.2016 la ora 14:11, Dispeceratul ISU – Ambulanţă Neamţ a fost anunţat, prin apel la „112” despre izbucnirea unui incendiu de vegetație în satul Ruseni, comuna Borlești. La locul intervenției s-au deplasat 4 subofițeri cu o autospecială de lucru cu apă și spumă din cadrul Detașamentului de pompieri Piatra Neamț, care au acționat pentru stingerea incendiului. Au ars aproximativ 200 kg. vegetație uscată. Cauza probabilă a incendiului – foc deschis în spații deschise.
Luni, 07.11.2016 la ora 21:18, Dispeceratul ISU – Ambulanţă Neamţ a fost anunţat, prin apel la „112” despre izbucnirea unui incendiu la un grajd dintr-o gospodărie din satul Topoliceni, comuna Poiana Teiului, județul Neamț. La locul intervenției s-au deplasat 9 subofițeri cu 2 autospeciale de lucru cu apă și spumă din cadrul Detașamentului de pompieri Tîrgu Neamț, care au acționat pentru stingerea incendiului. A ars acoperișul gajdului confecționat din lemn, pe o suprafață de cca. 60 mp și pereții confecționați din bârnă de lenm, pe o suprafață de cca 30 mp.
Cauza probabilă a incendiului – foc deschis în spații închise.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
de cine treabuiau stinse ? daca nu de pompieri