Cu vaca la 4 benzi
Din cauza faptului că primăriile din comunele nemțene au tot făcut jonglerii cu terenurile și a venit peste unii și nevoia lărgirii drumurilor ce traversează localitățile, gospodarii s-au trezit la un moment dat că nu mai au pe unde să își ducă vacile la păscut decât pe șosea.
Vaca, de multe ori un mamifer mai deștept decât mamiferele care au înstrăinat toate terenurile din comune, știe să se ducă și să vină singură de la păscut, dar de multe ori nu înțelege că singurul drum pe care se poate întoarce acasă este cel pe care circulă și mașinile. Dar, dacă mamiferele care au făcut să dispară zonele pe care mergeau bovinele la păscut nu s-au gândit la această problemă, ce pretenții să mai avem la sărmana vacă.
Așadar, până când vor dispărea vacile din Neamț, vă sugerăm să aveți grijă cum circulați, să nu tamponați vacile care au ajuns în stradă probabil din cauza boilor …
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
CEL PUTIN MERGE PE SENS!
Ceata…unde i ceata….sa ti iei vaca pe capota….motive intemeiate.nu ca pe A2…cu instructor care o bolmojeste cu reducerea vitezei..s au niste oi ratacite cu tot cu magar…atuncea sa vezi carambol….
Mananci ciuperci , instructorul a procedat corect dar cocalarii ca tine au intrat ca boii unul intraltul, ce spune legea ; pastrezi distanta fata de cel din fata ,ptr a evita orice pericol .
Pur si simplu nu vrem sa evoluam!
asta e RO.mania!!
Avem o lege care spune foarte clar ce se întâmplă în astfel de situații, și anume, amenzile pentru proprietarii care lasă nesupravegheate animale domestice. Mai mult, a incrimina primarii de jongleriile cu pământul ține de niște autorități, nu cu presupusul. Iar dacă drumul s-a lărgit, nu cred că s-a făcut chiar până în gardul omului!
Voiai sa o ia in brate pe unde sa treaca doar nui autostrada
Corect