Incendiu la Tarcău. O persoană a murit
Sâmbătă, 29 octombrie, la ora 9.31, echipajele ISU Neamț se îndreptau spre Tarcău întrucât a fost semnalat prin 112 un incendiu la o locuință din comună. Când au ajuns la fața locului, pompierii au constatat că o persoană a decedat în urma incendiului, în propria locuință. Victima este un bărbat de 62 de ani. A fost găsit carbonizat.
Vom reveni cu detalii.
Informare IPJ Neamţ:
Polițiștii efectuează cercetări cu privire la moartea unui bărbat de 58 de ani din Piatra-Neamț, surprins de un incendiu, ieri (29 octombrie) în comuna Tarcău
În ziua de 29 octombrie a.c., în jurul orei 09.00, Postul de poliție Tarcău a fost sesizat despre faptul că la o locuință de pe raza comunei a izbucnit un incendiu.
După lichidarea incendiului de către reprezentanții ISU Neamț, în locuință a fost identificat cadavrul unui bărbat de 58 ani din Piatra Neamț.
În cauză se efectuează cercetări cu privire la modul de producere a incendiului precum și cu privire la cauza decesului persoanei care a fost găsită în interior
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)