ISU Neamț: Misiune de stingere a unui incendiu la o gospodărie din Piatra-Neamț
Joi, 20.10.2016, la ora 23:32, Dispeceratul ISU-Ambulanţă Neamţ a fost anunţat, prin apel la „112”, despre producerea unui incendiu la o anexă gospodărească din municipiul Piatra-Neamț.
La locul intervenției s-au deplasat 11 subofiţeri din cadrul Detașamentului de Pompieri Piatra-Neamț, cu două autospeciale de lucru cu apă și spumă și o ambulanță, care au acționat pentru stingerea incendiului. Au ars: o anexă gospodărească din lemn, pe o suprafață de aproximativ 20 mp, cca. 100 kg de plante furajere și cca. 600 kg lemne de foc.
Cauza probabilă a incendiului: efectul termic al curentului electric.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)