Vernisajul expoziției Taberei de arte plastice ”Victor Brauner”, ediția a V-a
Uniunea Artiştilor Plastici din România, Filiala Neamţ şi Complexul Muzeal Judeţean Neamţ vă invită la vernisajul expoziției Tabăra de arte plastice “Victor Brauner”, ediția a V-a, Tazlău 2016. Proiectul este realizat cu sprijinul Consiliului Județean Neamț.
Evenimentul se va desfășura la Galeria “Lascăr Vorel” din Piatra Neamț, în data de 3 octombrie 2016, începând cu ora 17.oo.
În cadrul expoziției vor expune: Mihai Agape, Grigore Agache, Dumitru Bezem, Dumitru Bostan, Mircea Ciacâru, Lucian Gogu-Craiu, Dinu Huminiuc, Ciprian Istrate , Ștefan Potop, Gheorghe Vadana, Mircea Titus Romanescu și Lucian Strochi
Va prezenta criticul de artă Lucian Strochi.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)