Pietrean supărat pe prefectură
Un pietrean supărat pe Prefectura Neamț a găsit un mod inedit de a protesta. Nu știm exact ce nemulțumire are acest pietrean și nici nu am vrea să îl întrebăm. Într-o țară normală la cap și într-un județ cu un prefect transparent și o Prefectură funcțională, noi presa ar trebui să aflăm nemulțumirile nemțenilor adresate prefecturii chiar de la această instituție, dar cum Prefectura nici măcar o conferință de presă la jumătate de an nu mai face… asta e.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
A schimbat Lozinca ! Dimineata era pe blvd 9 MAI si scria pe acel carton de Prefectura si CAS .