Vârstnicii din Piatra-Neamț vor beneficia de un club al pensionarilor
Primul Club al Pensionarilor se va deschide în Piatra-Neamț cu sprijinul municipalității, a declarat primarul Dragoș Chitic.
Primăria a acordat cu titlu gratuit în ultima ședință de consiliu local un spațiu în cartierul Precista, pe B-dul Decebal pentru activități recreative destinate persoanelor vârstnice.
„Este doar un început, intenționând ca, în următorii ani, să realizăm în fiecare cartier al orașului câte un club pentru persoanele vârstnice.”, a menționat primarul Dragoș Chitic.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Si in Darmanesti este unul in aer liber,se chiama La Nuc.Functioneaza numai daca afara nu ploua si nu sunt temperaturi scazute. Doua mese si patru banci. Atat a stabilit primaria ca merita pensionarii din aceasta zona.
Corect ar fi sa spuneti:”primul club deschis de Dragos Chitic” pentru ca mai sint cel putin 2 daca nu 3 foarte vechi: pe Stefan cel mare,La Pietricica,la casa de cultura.Istoria orasului nu incepe si nu se termina cu Chitic primar,nici macar cu Pinalti