Bărbat din Mureș, prins cu 126km/h pe DN 12C
În ziua de 31.08.2016, în jurul orei 20.00, un echipaj de politie rutieră a oprit un autoturism înregistrat de aparatul radar circulând cu viteza de 126 km/h pe DN 12C, satul Ticoș Floarea( comuna Tașca).
În urma verificărilor efectuate, polițiștii au stabilit că șoferul, un bărbat de 35 de ani, din Mureș, are dreptul de a conduce autoturisme pe drumurile publice suspendat până în octombrie 2016, pentru o abatere constatată de polițiștii IPJ Mureș. Polițiștii au luat măsura sancționării contravenționale a conducătorului auto cu amendă de 2.250 lei, pentru depășirea cu mai mult de 50km/h a vitezei maxime admise și pentru aplicarea pe geamurile auto a foliilor neomologate. Ca măsură complementară, i-a fost reținut certificatul de înmatriculare.
Totodată, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)