Municipalitatea, despre neregulile în acordarea locuințelor sociale unor persoane neeligibile
Întrucât am observat mai multe cazuri în care unele persoane erau evacuate peste noapte pentru că nu plătit taxele aferente locuinței sociale de care au beneficiat, iar aceleași persoane primeau, ulterior, în altă locație o altă locuință socială în urma unei solicitări către municipalitate, am solicitat punctul de vedere al primarului Dragoș Chitic în acest sens.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
alti primesc chiar daca au fost evacuati odata iar alti nu primesc deloc cu toate ca poate chiar au nevoie..nu e usor sa stai intr-un ap de 3 camere 8 pers…3 familii
Bine ca au dat case sociale la Valeni 1 la tigani si pana la urma au fost evacuati din cauza datoriilor de la intretinere , gaz si lumina iar romanii cu probleme mari de sanatate au stat cu chirie ani intregi !!!
Pentru a nu se repartiza locuințe sociale persoanelor care au fost evacuate pentru neplata chiriei și/sau utilităților, cei responsabili cu aceste repartiții trebuie să solicite de la Locativ Serv un tabel cu persoanele care sunt în această situație.
Bine ca stiu sa faca zgomote in miez de noapte , vezi blocul 40 .