Cu bâta prin magazine
În dimineata de 11 februarie, în jurul orei 07.00, Politia municipiului Piatra Neamt a fost sesizată, prin 112, despre faptul că într-un magazin din municipiu o persoană provoacă scandal. La fata locului s-a deplasat o patrulă mixtă de sigurantă publică, format dintr-un agent de politie si un jandarm, care a identificat respectiva persoană ca fiind T. Ionut, de 28 de ani, din Piatra Neamt. Tânărul avea asupra sa o bâtă din lemn, cu care a lovit-o pe gestionara magazinului, peste bratul drept. Partea vătămată nu depune plângere pentru lovire. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infractiunii de port, fără drept, de obiecte contondente.
Stiri Neamt
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)