Trafic îngreunat în zona Dărmănești
La această oră, marți, 2 august – 15:00, traficul în zona Dărmănești este infernal. La oră de vârf se efectuează lucrări în zona podului de la Orion, circulația fiind interzisă pe sub acesta. Toate mașinile sunt redirecționate prin centru sau prin zona Lenin. În zona Orion au loc blocaje frecvente în trafic, iar în aceste momente în ambuteiaj este surprinsă și o mașină a Ambulanței. Pentru cei care doresc să ajungă în zona Dărmănești în următoarele ore recomandăm traseul pe str. Fermelor. Atenție, însă, și pe această rută, deoarece pe unele porțiuni drumul este îngustat ca urmare a lucrărilor de ridicare a gurilor de canal la nivelul asfaltului.
Darmanesti , Orion dar si in Centru , Muzeul de istorie spre Agrcola si strazile adiacente , unde pe unele recent s au facut lucrari de ,, Pomblare ,, petice de asfalt turnat cu Petul . Trebuie sa ni se arate pe VIU si nervii ,rabdarea noastra ,Noi metode de Asfaltare si Metodologie de lucru , ca deh Manoliu Nu a stiut , priceput ce si cum , Va arata Noul Vice Dl Asaftei Cum se face si lucreaza !
Nu au asfaltat cat nu a plouat ,asfalteaza dupa ce a plouat si au ramas balti, ca asa-i la noi . Publiserv aceasta entitate care nu are alta misiune ,decat sa sifoneze banii din bugetul primariei ,ca lucrarile executate de acestia sant de toata groaza si mai apare in control intr-un auto 4/4 si o matracuca blonda , care cred ca mananca banii degeaba.
Tanăi cei de la Publicarea! Poliția locală sau cei de la Circulație ce păzesc? Hai că suntem tari. Dom Primar, dumneavoastră ce păziți?