S-a stins din viață unul dintre cei mai vechi membri ai comunității evreiești din Piatra-Neamț
Duminica 31 iulie, comunitatea evreiască din Piatra-Neamț l-a îngropat pe unul din cei mai vechi membri ai săi, distinsul și apreciatul Matei Simion Mondi, care a decedat într-un cămin din București.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Apreciez participarea tuturor celor veniti pentru al conduce pa ultimul drum pe cel ce a fost iubitul meu TATA MATEI SIMION MONY-fiica si sotul-Flory Ady
si eu sunt pietrean sai fie tarana usoara FISER