Record mondial la 50 de metri spate sau nu?
Hill Taylor, poreclit “omul delfin” dupa stilul sau de inot, a batut recordul mondial la proba 50 de metri spate, insa oficialii americani refuza sa ii acorde acest merit, deoarece nu a respectat regula care spune ca participantii au voie sa parcurga sub apa, in probele de spate, doar primii 15 metri. “Omul delfin” este renumit pentru stilul sau de a inota numai sub apa. Cu acelasi stil de inot a reusit sa doboare recordul mondial, ajungand la capatul cursei cu o secunda mai devreme decat recordul anterior stabilit.
S.M.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)