La mai bine de o lună de la asfaltare, s-au ridicat și gurile de canal la nivelul străzii
În urmă cu o mai bine de o lună scriam că după asfaltarea străzii din zona Grădiniței cu program prelungit nr. 12 din cartierul Dărmănești, mașinile care circulau pe acest traseu aveau de fiecare dată neplăcerea de a se intersecta cu niște gropi de toată frumusețea. Iată că o echipă de muncitori intervenea în cursul dimineții de joi, 14 iulie, pentru aducerea la nivelul asfaltului a gurilor de canal în vederea remedierii disconfortului în trafic. Sperăm să se rezolve și problema colmatării canalizării pluviale pe timp de ploi, întrucât strada devine impracticabilă, cel puțin pentru pietoni.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Mai bine mai tirziu decit niciodata…
Pe 1decrmbrie cand
Da an cartier pe cand ?