Recital de jazz standard și evergreen-uri, eveniment inedit la Biblioteca Județeană „G.T. Kirileanu”
În cadrul stagiunii artistice 2015-2016, Academia de Muzică „Gheorghe Dima” Cluj-Napoca, Extensia Piatra-Neamț, prezintă luni, 23 mai 2016, ora 17.00, la Biblioteca Județeană „G.T. Kirileanu” din Piatra-Neamț, un recital de jazz standard și evergreen-uri, ce va fi susținut de studenții clasei de jazz a facultății, conducerea muzicală – Doru Sascău.
Intrarea este liberă!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)