Zona Moldova a Campionatului Național de Karate Tradițional pentru Cadeți, Juniori, Tineret și Seniori
În weekend-ul 25-27 Martie 2016, are loc la Piatra-Neamț, în organizarea cluburilor Kaminari Piatra-Neamț și Ceahlăul Piatra-Neamț, Zona Moldova a Campionatului Național de Karate Tradițional pentru Cadeți, Juniori, Tineret și Seniori. De asemenea, această competiție găzduiește un seminar sub îndrumarea lui Sensei Vladimir Iorga – 9 DAN, președinte al European Traditional Karate Federation.
Karate-ul este cu mult mai mult decât un sport, marii maeștri l-au numit o cale a învățăturii continue și a perfecționării de sine. Tocmai acesta a fost motivul pentru care karate-ul nu s-a stins odata cu maeștrii săi, cuvintele lor fiind ascultate și păstrate cu grijă spre a fi transmise generațiilor următoare de karateka. Să ne bucurăm de maeștri, tradiția continuă prin ei.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)