Un bebeluș de şase luni și-a prins degetul într-un aparat de prăjit pâine
Miercuri, 02.03.2016, la ora 09:20, Dispeceratul ISU – Ambulanţă Neamţ a fost anunţat, prin apel la „112”, că o fetiţă de numai şase luni, din Piatra-Neamț, şi-a prins degetul într-un aparat de prăjit pâine.
La locul indicat,(un apartament de pe Bulevardul Dacia) s-au deplasat echipajul pentru descarcerare al Detaşamentului de Pompieri Piatra-Neamţ şi un echipaj al Serviciului Judeţean de Ambulanţă.
Folosind o şurubelniţă, militarii au creat spaţiul necesar pentru a scoate degetul copilului.
Din fericire, fetița nu a necesitat îngrijiri medicale.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Aveti mare grija mamicilor.
Nu stiu cum au reusit, minune cereasca! O veste cu adevarat buna!!