Femeie autoincendiata in ziua de Craciun (25.12.2010)
La ora 14.34, Detaşamentul de Pompieri Piatra Neamţ a fost alertat şi a intervenit cu 9 de subofiţeri, o autospecială de lucru cu apă şi spumă şi ambulanţa SMURD ca urmare a producerii unui incendiu în dormitorul unei locuinţe (proprietatea lui Gheorghe A.), situată în satul Ruseni, comuna Borleşti. Din anul 1989, în casă locuia o prietenă a părinţilor proprietarului (Emilia S., 76 de ani).
Pe fondul unor afecţiuni medicale (psihiatrice), chiriaşa s-a autoincendiat, fiind găsită în dormitor carbonizată. Au ars şi bunurile de pe o suprafaţă de 4 mp din cameră.
La intervenţie a participat şi SVSU Roznov.
Stiri Neamt
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
SVSU Borlesti, poate. Roznovul a ajuns dupa o jumatate de ora.