Festivalul de Datini şi Obiceiuri “Steaua sus răsare”, ediția a 47-a
Sâmbătă, 19 decembrie, va avea loc la Piatra-Neamṭ cea de a 47-a ediṭie a Festivalului de Datini şi Obiceiuri “Steaua sus răsare”. Evenimentul este organizat de Consiliul Judeţean Neamţ şi Centrul pentru Cultură şi Arte „Carmen Saeculare” în parteneriat cu Primăria municipiului Piatra-Neamț.
Manifestarea va debuta la ora 12.00, cu parada formaţiilor participante ( traseul Teatrul Tineretului – Casa de Cultură – Muzeul de Istorie – Piaţa Ştefan cel Mare) ca la ora 13.00 să înceapă spectacolul formaţiilor participante în Piaţa Ştefan cel Mare din Piatra-Neamţ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)