În Thailanda a plouat cu pește
Un coleg plecat de ceva timp prin lume ne-a sugerat un subiect despre un fenomen meteorologic unic ce s-a petrecut în acest an în Thailanda unde a plouat cu tone de pește. Specialiștii spun că un vânt foarte puternic de tipul unei tornade a dizlocat o cantitate mare de apă cu tot cu pești și a ridicat-o la o înălțime considerabilă iar când a ajuns deasupra uscatului totul s-a transformat într-o ploaie cu pește.
În decursul istoriei fenomenul a mai fost observat și în alte locuri de pe pământ, dar niciodată la o asemenea intensitate și cu pești atât de mari.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
ar fi mai frumos sa ploua cu sarmale