Recital de arii și lieduri
În cadrul stagiunii artistice 2015-2016, Academia de Muzică „Gheorghe Dima” Cluj-Napoca, Extensia Piatra-Neamț, prezintă miercuri, 25 noiembrie 2015, ora 17.00, la Biblioteca Județeană G.T. Kirileanu Piatra-Neamț, un recital de arii și lieduri. Își vor da concursul studenții claselor de canto ale facultății, pregătirea muzicală: conf.univ.dr. Anastasia Buruian și lect.univ.dr. Gabriela Pepelea. La pian, vor fi acompaniați de către: asist.univ.dr. Cristina Șoitu și cda.dr. Raisa Bârliba.
Intrarea este liberă!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)