Valea Grințieșului arată ca după război
E foarte complicat să vă spunem cine taie pădurile sau de ce se exploatează așa de sălbatic, dar mergând pe valea Grințieșului ne-am dat seama că autoritățile din Neamț sunt depășite, sau complice cu fenomenul defrișărilor. Albia râului este plină de resturi forestiere, versanții sunt brăzdați de șanțurile prin care s-au cărat sute de metri cubi de lemne, peste tot sunt trunchiuri de copac abandonate … imaginea e apocaliptică și nu se vede nici un semn ca cineva să facă ceva.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)