Rezultate remarcabile pentru drifterii pietreni la Drift Grand Prix – Salonul Auto Moto București
Drifterii din Piatra Neamț s-au întors acasă cu rezultate excelente de la Drift Grand Prix – Salonul Auto Moto Bucuresti 2015.
Evenimentul s-a desfășurat în weekend-ul 12 și 13 septembrie, în Piata Constituției din Bucuresti, în cadrul Show Auto Moto, DRIFT GRAND PRIX – concurs de drift. Concursul ce a avut loc pe o suprafata de 17.000 mp în fața Casei Poporului, a fost o premieră la Show Auto Moto.
În cadrul concursului de drift au fost prezenți piloți direct din Campionatul National de Drift, amintind acum doar pe: Sorin Ene, Răzvan Fratianu, Călin Ciortan, Cătălin Trifan, Ilarion Grigorici si multi, mulți alții.
Reprezentanții echipei Audio Class Drift Team din Piatra Neamț: Cătălin Trifan și Ilarion Grigorici au avut clasări foarte bune la acest eveniment ! Cătălin s-a clasat pe locul 4 in sesiunea de calificări iar Ilarion pe locul 8.
La finalul competiției Cătalin a ocupat primul loc pe podium după ce a trecut pe rând in top 16, 8, 4 de piloți din România și în finală duelându-se cu un pilot participant din Bulgaria. Ilarion s-a clasat în Top 8 la finalul competiției.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)