Adrian Rădulescu, fost politician nemțean, urmărit penal pentru înșelăciune
Adrian Rădulescu, mare candidat la parțialele de pe colegiul 6 din Neamț de acum câțiva ani împreună cu alte două persoane, a fost acuzat că a înșelat un medic veterinar din Germania să investească câteva zeci de mii de euro într-o fermă. Banii ar fi fost dirijaţi de către Adrian Rădulescu şi asociaţii săi către o altă societate.
Fostul politician nemțean este cunoscut și pentru implicarea în afacerea Nana și desigur pentru marele blat politic făcut la Neamț cu ocazia alegerilor parțiale din 2011.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Pinaltisti, penalisti, toti dau bine in poza. Ce vremuri frumoase, pline de zimbete.
Numai una-i mai in negru imbracata si putin ne-barbata. Las ca trece, c-o votca rece.
Trecind peste ginduri negre sa privim la un viitor luminos printre zabrele.
Mare jeg Radulescu asta!