Băiat înecat în râul Siret
Duminică, 26.07.2015, la ora 14:44, Dispeceratul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Petrodava” al judeţului Neamţ a fost anunţat, prin apel la „112”, de către o persoană aflată în trecere pe podul de peste Siret din comuna Ion Creangă, că a văzut o persoană zbătându-se în apele râului. La locul indicat s-au deplasat şapte subofiţeri din cadrul Detaşamentului de Pompieri Roman cu o autospecială, o barcă pneumatică şi o ambulanţă SMURD şi au început imediat operaţiunile de căutare. Pompierii au găsit trupul băiatului, în vârstă de 15 ani, în zona în care s-a înecat, în jurul orei 17:00.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)