Prins cu alcoolemie in sange
În ziua de 13 noiembrie, în jurul orei 17.10, un echipaj de politisti l-au depistat pe V. Gheorghe, de 47 ani, din Piatra-Neamt, judetul Neamt, care conducea un autoturism, pe strada Izvoare, din Piatra-Neamt, judetul Neamt, având o concentratie de 0,60 mg/l alcool pur în aerul expirat. Conducătorul auto a fost condus la Spitalul judetean Neamt unde i s-au recoltat probe biologice pentru stabilirea îmbibatiei de alcool în sânge.
I.P.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)