Nemțenii o duc de 10 ori mai bine după scăderea TVA-ului
Odată cu diminuarea TVA și creșterea alocațiilor la copii nemțenii l-au văzut pe Dumnezeu. Pensionarii au pus deja bani deoparte pentru primele concedii în stațiuni balneare, tinerii au făcut rate la locuințe, pietrenii și-au reînnoit parcul auto, producția a crescut și consumul a sărit în aer.
Mai rămâne doar ca scăderea TVA să aibă vreun efect și în portofelele nemțenilor că mental deja toți sunt în al nouălea cer.
Satocrac Vasile
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
O duc mai bine cum?
O duc pe stinga sau pe dreapta de le este mai bine?
🙂 🙂 🙂