Cel mai mare jaf din istoria tarii ..insa cine sa ii opreasca?Toti sunt mina in mina….Politie/Parchet/Tribunal…
Uitati-va la fostul sef DNA Bacau care XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX a unuia care a devalizat padurile Nemtene exportind BUSTENI iar cu banii si-a cumparat XXXX de masini de lux….deci s-a ales praful de ei,nu a ramas NIMIC in Romania….ca sa va dati seama, cu acesti banii, din evaziune/taieri ilegale si coruptie si-a construit vila fostul sef al DNA-ului Bacau…..DNA !!!!!
Bineinteles ca banii au fost spalati de XXXXXXXX cu un XXXXXXX…..insa va dati seama ce oameni lucreaza la DNA …..
Deci,cine sa opreasca jaful generalizat din Romania??
Magdalena spune
„Eh (oftat)…, Problema… exploatarii cred ca nu…, nu sta în… ce-nseamna… plan de exploatare si plan de.., de… de…, îî… plantari… Problema sta in ce faci cu Lemnul, cred ca asta-i Problema Nationala. Exportul de busteni si de produse semifinite, hai s-o numesc asa, adica i s-a dat jos coaja, i-a tras 2 laturi, si 4 laturi, ci ca aia-i prelucrat, no… Prolbmea e ca am reusit sa distrugem industria lemnului… Din discutia cu un om care-a lucrat ani si ani de zile…, pretul e… ca-n ’90…, de 100 de… (suflat Dolari)…”
Absolut NEINFORMAT, bâjbâie tot timpul, si asteapta „ajutor” de la ceilalti, sa-i „sara-n ajutor”… Ce sa facem cu LEMNUL… Când s-a ajuns la Lemn, PADUREA e deja TAIATA!!! F. trist,
andra spune
adica nu. adica asa ca sa vorbim doar de cateva lucruri, nu! adica nu. adica, habar n-am de ce naiba sunt aici si eu nu fac nimic. adica nu stiu. adica nu.
Marius spune
Lemnul de calitatea 1 e cumparat cu acte ” legale „”de catre firma monopol austriaca Holzhindustrie .Firmele romanesti de prelucrare a lemnului au dat faliment.
Cel mai mare jaf din istoria tarii ..insa cine sa ii opreasca?Toti sunt mina in mina….Politie/Parchet/Tribunal…
Uitati-va la fostul sef DNA Bacau care XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX a unuia care a devalizat padurile Nemtene exportind BUSTENI iar cu banii si-a cumparat XXXX de masini de lux….deci s-a ales praful de ei,nu a ramas NIMIC in Romania….ca sa va dati seama, cu acesti banii, din evaziune/taieri ilegale si coruptie si-a construit vila fostul sef al DNA-ului Bacau…..DNA !!!!!
Bineinteles ca banii au fost spalati de XXXXXXXX cu un XXXXXXX…..insa va dati seama ce oameni lucreaza la DNA …..
Deci,cine sa opreasca jaful generalizat din Romania??
„Eh (oftat)…, Problema… exploatarii cred ca nu…, nu sta în… ce-nseamna… plan de exploatare si plan de.., de… de…, îî… plantari… Problema sta in ce faci cu Lemnul, cred ca asta-i Problema Nationala. Exportul de busteni si de produse semifinite, hai s-o numesc asa, adica i s-a dat jos coaja, i-a tras 2 laturi, si 4 laturi, ci ca aia-i prelucrat, no… Prolbmea e ca am reusit sa distrugem industria lemnului… Din discutia cu un om care-a lucrat ani si ani de zile…, pretul e… ca-n ’90…, de 100 de… (suflat Dolari)…”
Absolut NEINFORMAT, bâjbâie tot timpul, si asteapta „ajutor” de la ceilalti, sa-i „sara-n ajutor”… Ce sa facem cu LEMNUL… Când s-a ajuns la Lemn, PADUREA e deja TAIATA!!! F. trist,
adica nu. adica asa ca sa vorbim doar de cateva lucruri, nu! adica nu. adica, habar n-am de ce naiba sunt aici si eu nu fac nimic. adica nu stiu. adica nu.
Lemnul de calitatea 1 e cumparat cu acte ” legale „”de catre firma monopol austriaca Holzhindustrie .Firmele romanesti de prelucrare a lemnului au dat faliment.
cand veti stopa jaful??????