Încă un motociclist plătește inconștiența cu propria sănătate
În ziua de 12.05.2015, în jurul orei 14.00, pe raza localității Cândești s-a produs un accident rutier din care a rezultat rănirea unei persoane. In urma primelor verificări, se pare că în timp ce un bărbat de 27 ani din comuna Cândești conducea un moped neînmatriculat pe DJ 159C, fără a poseda permis de conducere și în timp ce se afla sub influența alcoolului, nu a adaptat viteza într-o curbă, s-a dezechilibrat și a căzut pe carosabil accidentându-se. În cauză se efectuează cercetări pentru săvârșirea infracțiunilor de conducerea unui vehicul neînmatriculat, conducere fără permis, conducere sub influenţa băuturilor alcoolice și vătămare corporală din culpă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Ce-i drept, un betiv a cazut si e bun de asticol
Viteza. .. niste puțoi care nu știu sa conducă ,dar știu sa accelereze …
Pana la urma asta e motociclist care motociclist avea de fapt motoscuter, prostia asta ….