Concert de percuție
În cadrul stagiunii artistice 2014-2015, Academia de Muzică „Gheorghe Dima” Cluj-Napoca, Extensia Piatra-Neamț, prezintă miercuri, 13 mai 2015, ora 18.00, la Liceul de Arte „Victor Brauner” din Piatra-Neamț, un concert de percuție ce va fi susținut de Ansamblul de percuție al instituției, conducerea muzicală asist. univ. drd. Alexandru Veleșcu.
În program vor fi interpretate lucrări din creaţia compozitorilor: Piotr Lachert, Ronald Keezer, Ney Rosauro, Vic Firth. Intrarea este liberă!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)