Declarațiile martorilor legate de bărbatul care s-a aruncat în apele tulburi ale Bistriței
Conform declarației martorilor, luni, 4 mai, în jurul orei 19:20, un bărbat cu vârstă cuprinsă între 30 și 40 de ani, s-a aruncat de pe pod de la Căprioara în apele Bistriței și nu a mai ieșit la suprafață.
După apelul efectuat la 112, reprezentanți ai Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Neamţ s-au deplasat la faţa locului pentru a demara căutările.
Din cauza curenților puternici, echipajul de pompieri prezenți la fața locului a întâmpinat greutăți în căutarea tânărului scufundat în apele tulburi ale Bistriței. Odată cu lăsarea întunericului, militarii vor opri căutările şi le vor relua în cursul zilei de mâine.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)